OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 24.09.2020 16:06:24 

O nás

Ponúkame celoročné ubytovanie v našom rodinnom apartmáne Norika v novopostavenom  apartmánovom dome LUX, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti termálneho kúpaliska. Vybavenie apartmánu:  obývacia izba s 2 pevnými  lôžkami + 2 prístelky, kompletne vybavený  kuchynský kút /chladnička s mrazničkou, mikrovlnka, varič, rýchlovarná kanvica, kávovar, stôl so stoličkami/, klimatizácia, TV s DVD prehrávačom, rádio s CD prehrávačom, internet. Súčasťou apartmánu je vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom, balkón so sedením,  k apartmánu je k dispozícii bezplatné parkovacie miesto, budova je vybavená kamerovým systémom. Apartmán sa nachádza iba 5 minút chôdze, 150 m od nového welnesu Aquamarín a areálu termálneho kúpaliska.

 

 Termálne kúpalisko Podhájska

Počas letnej turistickej sezóny je návštevníkom termálneho kúpaliska k dispozícii areál o rozlohe 12 ha, kde sa nachádza 10 bazénov s geotermálnou i s úžitkovou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C, tobogán, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, vonkajšie skrinky na odkladanie vecí s kapacitou 180 skriniek, skrinky na odkladanie cenností a ponuka gastronomických služieb formou bufetov, reštaurácií, kaviarní, cukrární.

 

 

Bazény:

·         sedací bazén - s termálnou vodou, teplota vody do 40 °C, plocha 500 m2, hĺbka 1,1 m, nepravidelný tvar,

·         detský bazén - s termálnou vodou, teplota vody do 32 °C, plocha 30 m2, hĺbka 0,5 m, tvar osemuholník,

·         rekreačný bazén - predný - s termálnou vodou, s kľudovým režimom, teplota vody do 30 °C, plocha 750 m2, hĺbka 1,1 m,

·         oddychový bazén - s termálnou vodou, s kľudovým režimom, teplota vody do 36 °C, plocha 375 m2, hĺbka 1,1 m,

·         ochladzovací bazén - s úžitkovou vodou, teplota vody min. 18 °C, plocha 30 m2, hĺbka 1,0 m, tvar osemuholník,

·         relaxačný bazén - s úžitkovou vodou, teplota vody do 36 °C, plocha 375 m2, hĺbka 1,1 m, s vodnými atrakciami ako vodný hríb,          vodotrysky a letný dážď,

·         detský bazén - s úžitkovou vodou, teplota vody do 32 °C, plocha 45 m2, hĺbka 0,25 - 0,35 m, nepravidelný tvar,

·         plavecký bazén  - s úžitkovou vodou, teplota vody do 26 °C, plocha 312,5 m2, hĺbka 1,8 m,

·         neplavecký bazén - s úžitkovou vodou, teplota vody do 28 °C, plocha 312,5 m2, hĺbka 1,3 m,

·         dojazdový bazén s vodným tobogánom - s úžitkovou vodou, teplota vody do 36 °C, plocha 14,4 m2, hĺbka 1,0 m.


 

 

Podhájska, ktorej zázračná minerálna voda bola objavená v r. 1973, sa nachádza na juhu Slovenska neďaleko Šurian, Nových Zámkov a Nitry. Horúca voda dosahuje v hĺbke 1900m až 83°C. Svojím zložením sa vyrovná kvalite Mŕtveho     mora a je jedinečná svojho druhu v celej Európe. 

Termálna voda pomáha tým, ktorí majú problémy s dýchacími cestami, stimuluje štítnu žľazu, dolieči zlomeniny, zmierňuje bolestivé stavy spôsobené reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, či bolesťami chrbtice, alebo poskytuje úľavu unaveným a pracovne vyčerpaným ľudom. 

 

Túto vodu vyhľadávajú i tí, ktorí do nej vkladajú nádej, že ich po úraze znova postaví na nohy, alebo aspoň zlepší stav ich pohybového aparátu. Za skutočný zázrak považujú vodu Podhájskej ľudia, ktorí trpia rôznymi kožnými chorobami. V tejto vode nedochádza k žiadnemu prenosu chorôb, nakoľko vysoko mineralizovaná mimoriadne slaná voda baktérie ihneď likviduje a nedovoľuje ich množenie.

 

TOPlist